Czy lubimy oceniać siebie i innych?

Niestety większość ludzi dobrze czuje się tylko wtedy, gdy dostrzega u innych to wszystko czego nie chcieliby widzieć u siebie. Daje im to poczucie chwilowej euforii, poczucia, że są lepsi. Jak łatwo jest podsumować czyjeś zachowanie na podstawie jednego obrazu, zachowania czy sytuacji. Nie znając drugiego człowieka potrafimy już wyrobić sobie o nim zdanie. A to jest pułapka, gdyż jednorazowe zachowanie nie musi mieć nic wspólnego z cechami charakteru danej osoby. Podświadomie to wiemy i  wewnątrz nas zostaje nieutulony wstyd i poczucie, że niesprawiedliwie oceniliśmy kogoś. Czujemy wyrzuty sumienia. To z kolei wpływa na wiele naszych stanów emocjonalnych, pojawiają się wszelkiego rodzaju blokady psychiczne, poczucie osamotnienia, poczucie niedowartościowania. Oceniamy również siebie. Ciągle porównujemy się do innych. Zapominając, że każdy przemierza swój świat w innych butach i w czyichś byłoby mu po prostu niewygodnie.

Czy można pomóc sobie i przestać oceniać?

Przestań się oceniać (Gabrielle Barnstein) pokazuje nam jakie korzyści odniesiemy, gdy uwolnimy się od toksycznych emocji, zazdrości i poczucia winy. Gdy poczujemy się wolni, a świat będzie nam się jawił w innych kolorach. Poczujemy ulgę i skupimy się na tym co ważne. Poznajemy krok po kroku program uwalniania się od osądów, oceniania i porównywania. 6 kroków pozwala:

  • pozbyć się drobnych uraz wobec innych,
  • zastąpić agresję ataku współczuciem,
  • naprawić swoje relacje z otoczeniem,
  • wybaczyć sobie swoje błędy z przeszłości,
  • poczuć się lepiej we własnej skórze, polubić siebie i osiągnąć emocjonalny spokój.

“Przestań się oceniać” pozwoli przejść proces detoksykacji emocjonalnej, tak by uwolnić się od wszelkich wewnętrznych blokad. Życie powinno być radością, jeżeli potrafimy polubić i nie oceniać siebie, oduczymy się oceniania również innych. Jeżeli wykonamy pracę zgodnie z zaleceniami  “Przestań się oceniać” będziemy się cieszyć wspaniałym, pełnym pozytywnej energii życiem. Nie pozwólmy aby złe nawyki zatruwały nam umysł jak wirusy czy bakterie. To od nas zależy czy chcemy wykonać pracę dla siebie. Szczęśliwy człowiek przyciąga innych szczęśliwych ludzi więc warto powalczyć dla nas i dla naszych najbliższych o lepsze jutro, o lepsze dni i radość każdej chwili.

Gdy przestudiujesz “Przestań się oceniać” Gabrielle Barnstein będziesz ekspertem w dziedzinie uwalniania się od toksyczności u siebie i innych. Poradzisz sobie z wewnętrznym robakiem, który zatruwa ci duszę. Poświęć trochę czasu na poznanie tej metody, a już nigdy nie pozwolisz sobie na ocenianie kogokolwiek włącznie z samym sobą. Znakomicie poradzisz sobie przyswajając wytyczne.

Bogna

Wyświetl wszystkie wpisy tego autora